Advent

13. Dec 2020 | Iz zakladnice | 0 komentarjev

Kdaj nas boš pogledal in uslišal? Kdaj boš dal našim očem luč in nam razodel svoje obličje? Kdaj nas boš prenovil?
Poglej, Gospod, usliši nas, daj nam luč, pokaži se nam.
Vrni se k nam in vse bo dobro.

sv. Anzelm

Mar ne upaš pogosto: »Naj ta knjiga, ideja, tečaj, potovanje, služba, država ali odnos izpolni moje najgloblje hrepenenje.« A dokler le čakaš na ta čudežni trenutek, ne boš nehal begati sem in tja, vedno prestrašen in nemiren, vedno ti bo nekaj manjkalo ali pa boš jezen, nikoli popolnoma zadovoljen.
To je pot v duhovno izčrpanost in izgorelost. To je pot v duhovno smrt.
No, nikomur od naju se ni treba ubiti. Sva ljubljena. Nekdo naju je iskreno ljubil zdavnaj prej, kot so naju ljubili ali ranili starši, učitelji, partnerji, otroci in prijatelji. To je najina življenjska resnica.
To je resnica glasu, ki govori: »Ta je moj ljubljeni.«
Ko z veliko notranjo pozornostjo prisluhnem temu glasu, v svojem srcu slišim naslednje besede: »Poklical sem te po imenu, že na samem začetku. Ti si moj in jaz sem tvoj.
Dal ti bom hrano, ki bo potešila vso tvojo lakoto, in pijačo, ki bo pogasila vso tvojo žejo. Ne bom skrival obraza pred teboj. Poznaš me kot samega sebe, tako kot te tudi jaz poznam. Pripadaš mi. Jaz sem tvoj oče, tvoja mati, tvoj brat, tvoja sestra, tvoj ljubljeni in tvoja žena… da, celo tvoj otrok … vedno bom tam, kjer si ti. Nič naju ne more ločiti.
Midva sva eno.«

Henri J. M. Nouwen