Oznanila 10.1.2021

10. Jan 2021 | Oznanila

Statistika za leto 2020

Krsti: 9; 6 dečkov, 3 deklice.
Pogrebi: 6; 2 moška, 4 ženske; povprečna starost umrlih je 83 let.
Poroka: 1.

STARA OSELICA
Krsti: 7; 4 dečki, 3 deklice.
Pogrebi: 6; 2 moška, 4 ženske; povprečna starost umrlih je 84 let.
V župniji v letu 2020 ni bilo poroke.

Oznanila

• Dokler bodo veljali ukrepi za zajezitev epidemije, bo sodelovanje pri sv. mašah omejeno na družino, ki naroči mašni namen. Prosim, da to spoštujete in ne vdirate v ta red. Družina, ki bo pri sv. maši navzoča, naj pride v cerkev vsaj 15 minut pred sv. mašo, poskrbi naj za primerno molitev; če je mogoče, tudi za petje in branje Božje besede (berilo in psalm).
  • Z 11. januarjem zopet nadaljujemo verouk za vse razrede na sedaj že ustaljen način.
  • Otroci ste vabljeni, da v cerkev k jaslicam prinesete darove, ki ste jih v adventu zbrali za otroke iz revnih dežel.
  • V soboto 23. januarja se v Žireh pričenja priprava na zakon. Potekala bo preko aplikacije Zoom. Zainteresirani pari se do 20. januarja prijavite na zupnija.ziri@rkc.si .
  • Kapucini v Škofji Loki vabijo na cikel predavanj z naslovom: Sočutje do samega sebe. Podrobne informacije lahko najdete na njihovi spletni strani.

− Za čiščenje in krašenje cerkve poskrbijo: 17. 1. – Podlanišče 1 – 10; ter 24. 1. – Podlanišče 11 – 24.
STARA OSELICA
− Za čiščenje in krašenje cerkve poskrbijo: 17. 1. – Kladje 6, 7, 11 in 18.; ter 24. 1. – Stara Oselica 24 – 27 in 29.
− Po pogrebu + Pavla Šturma so sorodniki in prijatelji darovali za 5 sv. maš ter 200€ za cerkev sv. Pavla. Boglonaj! Za 1 sv. mašo sta darovala Ivanka in Tone Vončina.
− Na praznik Spreobrnitve apostola Pavla, 25. januarja, bo v župniji slovesna sv. maša. Udeležba vernikov ne bo možna, ste pa po sv. maši vabljeni k obhajilu. Praznik bomo slovesno obhajali tudi v nedeljo 24. 1., pri 8-i sv. maši. Vabljeni k obhajilu in ofru!

Kaj pa vi menite o tem?