Oznanila 13.12.2020

13. Dec 2020 | Oznanila

24. nedelja med letom.
Jutri obhajamo praznik povišanja sv. Križa, v torek god Žalostne Matere Božje.
V sredo godujeta sv. Kornelij, papež in sv. Ciprijan, škof, oba mučenca.
V četrtek goduje sv. Robert Bellarmino, škof in cerkveni učitelj,
v soboto sv. Januarij, škof in mučenec.

Prihodnja nedelja je 25. med letom – nedelja svetniških kandidatov.

Svete maše bodo v tem tednu kot je zapisano v oznanilih in objavljeno na oglasni deski.

V soboto bomo iz Gorenje  vasi romali peš na Brezje. Zberemo se ob 5.30 pred cerkvijo. Hoje je približno 11 ur, plus postanki. Na poti imamo tudi kosilo. Na Brezjah bomo ob 19.00 pri sv. maši, nato se bomo z avtobusom vrnili domov. Če bi se kdo pridružil, je dobrodošel. Prijavi se lahko v zakristiji ali v župnišču v Gorenji vasi do srede 16. septembra. Stroške boste poravnali na poti.

Kdor bi želel dobiti komplet nalepk, ki se lepijo v liturgični zvezek, jih lahko dobi po sv. maši v zakristiji.

Kdor še ni dobil potrebnega učbenika oz. delovnega zvezka ga lahko po sv. maši dobi v zakristiji.

V župnišču se bo v prihodnjem tednu naselila družina Planinc, Vid in Anja z otrokoma. Za nas in za njih je to ugodna rešitev. Mi ne bomo imeli praznega župnišča, onadva pa si bosta malo bolj svobodno uredila dom, za kar sta do sedaj imela premalo prostora.

Dogovorili smo se, da bosta poleg najemnine opravljala tudi določena dela pri cerkvi in v župnišču. S tem bo tudi omogočeno, da se bo naslednji teden v župnišču pričel verouk. Vid in Anja s svojim delom ne bosta posegala v tiste naloge, ki jih opravljate župljani, kot je čiščenje in krašenje cerkve in podobno. To sodelovanje bo torej potekalo kot do sedaj.

Prosim, upoštevajte, da je župnija dala župnišče v najem. Da je v njem mlada družina, z majhnimi otroki in da jim temu primerno omogočimo mirno in svobodno življenje.
Upam, da se bodo med vami dobro počutili in radi ostali tu.

Kaj pa vi menite o tem?