Oznanila 21.2.2021

21. Feb 2021 | Oznanila

Dokler bodo veljali ukrepi za zajezitev epidemije koronavirusa bo sodelovanje pri sv. mašah omejeno na družino, ki naroči mašni namen. Družina lahko k naročeni sv. maši povabi še 4 posameznike ali družine iz drugih različnih gospodinjstev. Če družina sama ni pripravljena poskrbeti za primerno sodelovanje (sem sodi tudi branje Božje besede) je zaželeno, da povabi k svojemu mašnemu namenu takšne sodelavce, ki jih bodo pri tem lahko dopolnili.
Ne pozabite, da je potrebno v cerkev priti dovolj zgodaj, da se na sv. mašo ustrezno pripravite (vsaj 15 minut pred začetkom). Del te priprave naj bo tudi skupna molitev: desetka rožnega venca (za celoten del rožnega venca si je potrebno vzeti vsaj 25 minut časa) ali druga molitev; lahko tudi petje, branje Svetega pisma (vendar ne odlomkov, ki se bodo brali pri sv. maši) in podobno. Neposredna priprava na sv. mašo naj bo v tišini, da se lahko vsak osebno pripravi na srečanje z Jezusom. Skupna molitev naj se zaključi vsaj 3 minute pred sv. mašo.

V postnem času se s postom, miloščino in molitvijo pripravljamo na praznik Jezusovega vstajenja. Namen priprave je spoznanje lastne grešnosti in oblikovanje pripravljenosti, da se iz grehov dvignemo v novo življenje. Kdor bi v tem času potreboval spoved ali duhovni pogovor se lahko obrne neposredno na enega od duhovnikov: Simon Fortuna: 031 822 085, Jakob Kralj: 031 850 443 ali Gregor Luštrek: 040 638 363.
V postnem času bomo ob petkih pred sv. mašo molili križev pot. Z molitvijo bomo pričeli pol ure pred sv. mašo.
Šoloobveznim otrokom želimo prijetne počitnice. Z veroukom bomo nadaljevali marca.

– Za čiščenje in krašenje cerkve poskrbijo: 28. 2. – Sovodenj 53 – 59; ter 7. 3. – Podjelovo Brdo 1 – 10.
– Ob pogrebu + Milana Jezerška so darovali: sosedje Jakobovi za 2 sv. maši, Francka in Jože Dolenc za 2 sv. maši in Sabina Štemberger z družino za 1 sv. mašo.
– Po počitnicah se bo za nekatere otroke začel verouk v župnišču. Zagotovo za 4. in 3. razred, ostali boste o tem še obveščeni. Dan in ura verouka sta ista kot jeseni.
STARA OSELICA
– Za čiščenje in krašenje cerkve poskrbijo: 28. 2. – Stara Oselica 27, 59, 61, 61A, 63 ter 64; ter 7. 3. – Stara Oselica 10, 16, 16A, 18, 18A, 19 – 21, 22 in 22A.
– Po počitnicah se bo za nekatere otroke verouk začel v dvorani ob župnišču. Prvi teden za otroke 3. in 5. razreda. O tem boste še obveščeni.

Kaj pa vi menite o tem?